foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną. Szanujemy się wzajemnie i wspieramy. Rozwijamy aktywne i odpowiedzialne postawy uczestniczenia w życiu społecznym. Wychowujemy naszą młodzież w przekonaniu, że najważniejszymi wartościami są dobro, szacunek i tolerancja. Staramy się, aby nasi uczniowie wyrośli na prawych, uczciwych i mądrych ludzi.

Szkoła Podstawowa w Głusku

z siedzibą w Nowych Grochalach

29 kwietnia uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w bardzo ważnych warsztatach profilaktycznych dotyczących mowy nienawiści pt. "Hejt nie ma szans!". Warsztaty poprowadziły panie z firmy Master Edu. Uczniowie byli zachwyceni i bardzo zainteresowani zajęciami. Dowiedzieli się z nich, jak się bronić przed hejtem, jak mu zapobiegać i odpowiednio reagować. Z ich opinii wynika, że takie zajęcia były bardzo potrzebne ze względu na to, iż większość z nas korzysta z portali społecznościowych i różnych forów internetowych. Nie bez przyczyny o nich wspominamy, gdyż to właśnie tam ów hejt pojawia się najczęściej. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zapamiętają wskazówki otrzymane na zajęciach, a hejtowanie kolegów/koleżanek nie będzie dla nich interesujące.

2024 Copyright Zespół Szkół w Głusku Rights Reserved