foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną. Szanujemy się wzajemnie i wspieramy. Rozwijamy aktywne i odpowiedzialne postawy uczestniczenia w życiu społecznym. Wychowujemy naszą młodzież w przekonaniu, że najważniejszymi wartościami są dobro, szacunek i tolerancja. Staramy się, aby nasi uczniowie wyrośli na prawych, uczciwych i mądrych ludzi.

Szkoła Podstawowa w Głusku

z siedzibą w Nowych Grochalach

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

Drodzy uczniowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

Z poważaniem

Andrzej Kulmatycki
dyrektor
Wydziału Biuro Kuratora Oświaty
rzecznik prasowy
Kuratorium Oświaty w Warszawie

Drodzy Rodzice i Uczniowie SP w Głusku!

Na czas zdalnego nauczania pedagog szkolny jest dostępny za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Istnieje także możliwość rozmowy przez Skype'a.

Dyżury:
- w poniedziałki od g. 8.00 do 14.00,
- w środy od g. 8.00 do 13.00.
W sprawach pilnych proszę kontaktować się telefonicznie przez sekretariat szkoły.

Z poważaniem
pedagog szkolny
Alicja Kaszyńska

Szanowni Państwo!

W dniach 25.03.2020 r. - 10.04.2020 r. zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej nauczyciele zostali zobligowani do realizacji podstawy programowej zdalnie. Jest to trudny czas dla Was Rodziców, dzieci oraz dla nauczycieli. Zdaję sobie sprawę, że każdy ma różny dostęp do Internetu, sprzętu komputerowego. Dzieci są w różnym wieku i mniej lub bardziej potrzebują Waszego wsparcia i pomocy. Dlatego jest to czas współpracy, cierpliwości i dużej dawki wyrozumiałości. 

W związku z tym informuję: 

1) Nauczyciele zostali zobligowani do zmodyfikowania i dostosowania swoich programów nauczania do możliwości zdalnej nauki. Chodzi o to, aby nie obciążać nadmiernie nowym materiałem uczniów. Dostosować wymagania do różnych możliwości uczniów.

2) Nauczyciele od jutra będą realizować wszystkie zajęcia, które są przewidziane w planie lekcji dzieci. Również zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

3) Nauczyciele będą w miarę możliwości monitorować i sprawdzać wiedzę uczniów (indywidualne ustalenia między nauczycielem a uczniami). 

4) Nauczyciele zostali zobowiązani do korzystania z różnych narzędzi np. komputer, telefon. Formy współpracy z uczniami ustalają nauczyciele w najbliższym czasie przez e-dziennik, telefonicznie lub przez e-maila. 

5) Do dyspozycji Państwa i dzieci będzie pedagog i psycholog w godzinach swojej pracy (proszę kontaktować się przez e-dziennik lub telefonicznie do szkoły).

Warto być w kontakcie z wychowawcą,  nauczycielami. Częściej korzystać z dziennika elektronicznego. 

Pamiętajmy, aby zachęcać dzieci do samodzielnej pracy. W miarę możliwości wspierajcie swoje pociechy, ale nie wyręczajcie w wykonywaniu zadanych prac. 

Życzę Wszystkim dużo zdrowia i siły, aby przetrwać ten trudny czas.

Pozdrawiam, Irmina Tokarska-Iwaniuk

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i zaleceniami Kuratorium Oświaty w Warszawie informujemy, że rodzice mogą zgłaszać wszelkie problemy związane ze zdalnym nauczaniem na numer szkoły 22 785 65 16.

W związku z nasileniem zachorowań na COVID-19 decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych (publicznych i niepublicznych). Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem. W związku z powyższym oraz sygnałami zgłaszanymi do stacji sanitarno-epidemiologicznych o sytuacjach niewłaściwego zachowania Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje, o: 

  • dopilnowanie, aby ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, dzieci i młodzież w tym okresie pozostały w domu, nie przemieszczały się, ograniczyły przebywanie w miejscach publicznych, gdzie mogą być duże skupiska ludzi (komunikacja publiczna, centra handlowe, kluby, itp.),
  • zwrócenie uwagi na możliwość organizowania przez uczniów spotkań towarzyskich (tzw. „koronaparty”, „domówek” itp.) i zakazanie swoim dzieciom spędzania czasu wolnego w takiej formie,
  • przestrzeganie zasad higieny osobistej (w tym higieny kaszlu i kichania oraz czystości rąk), a także systematycznego sprzątania i czystości pomieszczeń gospodarstwa domowego,
  • stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego,
  • śledzenie na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

2020 Copyright Zespół Szkół w Głusku Rights Reserved