14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętali o tym uczniowie naszej szkoły z klas IV i VIII, którzy pod kierownictwem pań Anny Wiechowskiej-Szerszeń i Doroty Zielińskiej, wystawili przepiękne i humorystyczne przedstawienie. Pandemia nie zdołała popsuć naszego wspólnego ważnego święta, choć ze względów bezpieczeństwa musieliśmy spotkać się w okrojonym składzie. Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom obsługi z naszej szkoły, życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, siły, energii do pracy, zawsze smacznej kawy i samych sukcesów!

Dzień Tabliczki Mnożenia - o takim święcie nie mogli zapomnieć nasi nauczyciele matematyki i ich uczniowie. Taka okazja zdarza się tylko raz w roku, dlatego też trzeba było uczcić ten dzień w należyty sposób. Nauka i zabawa to duet idealny, dlatego uczniowie bawili się, rozwiązując wspólnie nieszablonowe zadania i matematyczne zagadki.

Z okazji Dnia Chłopaka, wszystkim chłopcom z naszej szkoły życzymy wszystkiego, co najlepsze - dużo zdrówka i spełnienia marzeń. I żeby Wasze życie było tak słodkie jak te lizaki, które dziś dostaliście!

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jest to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką święta wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej pisarki. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest między innymi w szkołach i bibliotekach, gdzie organizowane są sesje czytelnicze. W role czytających wcielają się bibliotekarze, nauczyciele, rodzice, aktorzy, znane osoby ze środowisk lokalnych czy starsi koledzy.

Głośne czytanie, które jest motywem przewodnim święta jest idealną okazją  do budowania więzi i spędzania wspólnego czasu dzieci z dorosłymi – nauczycielami, rodzicami, dziadkami, rodzeństwem. Tak spędzony czas wspólnie z dzieckiem procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej rozwiązywać problemy. Akcja głośnego czytania realizowana w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom".

Pamiętali o tym nasi uczniowie, którzy czytali bajki swoim młodszym kolegom.

Uchwała Rady Rodziców:
Dobrowolna składka na komitet w roku szkolnym 2020/2021 wynosi 40 zł od dziecka.
Rada Rodziców prosi o wpłaty na konto o numerze: 52 8011 0008 0040 0408 5580 0003.
Jednocześnie informuje, iż przekazane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na atrakcje dla dzieci, nagrody konkursowe i na koniec roku.
Bardzo dziękujemy w imieniu dzieci.

2020 Copyright Zespół Szkół w Głusku Rights Reserved