4 maja uczestniczyliśmy w przedstawieniu z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Uczniowie klasy VII A, pod przewodnictwem Pana Macieja Frąckiewicza oraz Pana Ireneusza Dwojaka, przypomnieli nam, dlaczego ten dzień jest tak ważny w historii naszego kraju. Konstytucja 3 maja - co warto zaznaczyć - była bowiem pierwszą w Europie, a drugą na świecie - po amerykańskiej. Przedstawienie zaczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu przez wszystkich obecnych. Warto nadmienić, iż apel odbył się w dwóch turach - tak, by zachować zasady reżimu sanitarnego. Starsi uczniowie mieli także okazję sprawdzić swoją wiedzę w quizie historycznym, który przeprowadziła Pani Dyrektor Irmina Tokarska-Iwaniuk. Każda osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi, otrzymała coś słodkiego. Tego dnia reprezentowała gminę Pani Inspektor Natalia Pręgowska.