foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną. Szanujemy się wzajemnie i wspieramy. Rozwijamy aktywne i odpowiedzialne postawy uczestniczenia w życiu społecznym. Wychowujemy naszą młodzież w przekonaniu, że najważniejszymi wartościami są dobro, szacunek i tolerancja. Staramy się, aby nasi uczniowie wyrośli na prawych, uczciwych i mądrych ludzi.

Szkoła Podstawowa w Głusku

z siedzibą w Nowych Grochalach

"Betlejemskie Światło Pokoju" zawitało dziś do naszej szkoły. Dzięki harcerzom, uczniowie klasy "0" mogli zabrać do swoich domów odrobinę owego Światełka. Światło Pokoju jest symbolem zrozumienia i pojednania między narodami. W tym roku, ze względu na pandemię, jest także symbolem nadziei i wiary w lepsze jutro. Warto dodać, iż w trakcie 29-letniej historii "Betlejemskiego Światła Pokoju", nigdy nie zdarzyło się, by Światło z Betlejem, gdzie urodził się Pan Jezus, nie zostało przekazane dalej - do parafii, szkół, urzędów, szpitali i domów.  

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wziąć udział w tej pięknej inicjatywie.

2021 Copyright Zespół Szkół w Głusku Rights Reserved