foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną. Szanujemy się wzajemnie i wspieramy. Rozwijamy aktywne i odpowiedzialne postawy uczestniczenia w życiu społecznym. Wychowujemy naszą młodzież w przekonaniu, że najważniejszymi wartościami są dobro, szacunek i tolerancja. Staramy się, aby nasi uczniowie wyrośli na prawych, uczciwych i mądrych ludzi.

Szkoła Podstawowa w Głusku

z siedzibą w Nowych Grochalach

W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy bardzo zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcielibyśmy, by dzieci i młodzież uczyły się odpowiedzialności, prawości; by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje.
Psy i koty, oswojone przez człowieka, często nie znajdują miejsca w jego domu. Czasem mają szansę przywiązać się do niego, by potem zostać przez niego porzucone. A czasem wręcz odwrotnie - są przywiązane do budy krótkim łańcuchem i czekają na miskę, która zbyt często jest pusta. Taki jest los wielu zwierząt. Musimy o tym pamiętać, nawet jeśli nasze zwierzę ma wszystko, czego potrzebuje. Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych, w jaką mogą włączyć się dzieci i młodzież. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich; że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie. Dlatego dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. 
Wspólnie pokazaliśmy uczniom, że dzielenie się tym, co mamy, to dobry zwyczaj.
Karma została przekazana do schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim.
 
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM!!!
 
Maja Kiełbasińska
 
 

2021 Copyright Zespół Szkół w Głusku Rights Reserved