Dnia 17 grudnia 2019 r. klasa Va przygotowała dla rówieśników z klas IV i Vb „Ucztę Literacką". Uczniowie przygotowali najbardziej wymowne i wzruszające fragmenty „Opowieści Wigilijnej" Charlesa Dickensa. Dopełnieniem losów skąpca Scrooge'a było obejrzenie animowanej wersji książki. Na zakończenie ogłoszono konkurs plastyczny na przedstawienie najbardziej wzruszającej sceny z dzieła angielskiego pisarza. Konkurs zostanie rozstrzygnięty po Jasełkach szkolnych dnia 20 grudnia 2019 r. „A na zakończenie powtórzę za Maleńkim Timem: niech nam Bóg błogosławi, każdemu z nas" (cytat z „Opowieści Wigilijnej").