foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną. Szanujemy się wzajemnie i wspieramy. Rozwijamy aktywne i odpowiedzialne postawy uczestniczenia w życiu społecznym. Wychowujemy naszą młodzież w przekonaniu, że najważniejszymi wartościami są dobro, szacunek i tolerancja. Staramy się, aby nasi uczniowie wyrośli na prawych, uczciwych i mądrych ludzi.

Szkoła Podstawowa w Głusku

z siedzibą w Nowych Grochalach

Fundacja Action-Life zaprasza do darmowego udziału w warsztatach „Nastaw się POZYTYWNIE”, skierowanych do uczniów klas 6-8. Warsztaty będą składały się z dwóch części. Pierwsza, to interaktywna prelekcja z ekspertem – psychologiem i pedagogiem, specjalizującym się w pracy z młodzieżą w zakresie profilaktyki przemocy, agresji i uzależnień. Druga część warsztatów to gra, w ramach której uczestnicy poznają zagrożenia prowadzące do uzależnień, mechanizmy, jakie kierują ludźmi w sytuacjach agresji oraz sposoby na to jak sobie z nimi radzić.

Szczegółowy opis warsztatów

1. część (45 minut):

Klasa bierze udział w symulacji plotki, a następnie zostaje podzielona na grupy, które będą brały udział w konkursie - quizie. Prowadzący zada do 29. pytań, które stanowią pretekst do przedstawienia w sposób przejrzysty zagadnień związanych z podstawową, wiedzą na temat agresji, przemocy i uzależnień. Taka forma pozwala skupić uwagę uczniów i wprowadzić ich w zagadnienie, którego dotyczą warsztaty.

2. część (45 minut):

Uczniowie w tych samych grupach otrzymują pakiet dokumentów związanych z zagadką zniknięcia Andrzeja – ucznia ostatniej klasy szkoły podstawowej. Zaraz po zakończeniu roku szkolnego, Andrzej zniknął, nie informując o tym kolegów. Zaniepokojeni, postanawiają przeprowadzić własne śledztwo. Na podstawie zebranych materiałów, uczniowie odtwarzają historię, jaka w ciągu ostatniego półrocza szkoły przytrafiła się Andrzejowi. W ten sposób, z zaangażowaniem zapoznają się z materiałami będącymi rozwinięciem i przykładem zagadnień przedstawionych w czasie 1. części warsztatów.

Na koniec warsztatów następuje ich podsumowanie.

Pierwsza oraz druga część warsztatów może być realizowana równolegle, co oznacza, że 5 klas szkolnych może przejść pełen cykl warsztatów w ciągu 6 godzin lekcyjnych. Jeśli Państwa szkoła zainteresowana jest realizacją warsztatów prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Szczegóły oraz relacje z wcześniejszych warsztatów na www.pozytywnespoleczenstwo.pl

Zapraszamy do udziału

2020 Copyright Zespół Szkół w Głusku Rights Reserved