Uczniowie klas: VII i VIII, zapraszamy Was serdecznie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „EUREKA”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z warszawskimi uczelniami wyższymi tj. Uniwersytetem Warszawskim czy Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Ideą konkursu jest:

• szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu fizyki;
  • propagowanie nauk ścisłych;
  • aktywizacja miłośników nauk ścisłych poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań.

Tematyka Konkursu nie wykracza poza program nauczania, a skala trudności pytań pozwala na wzięcie udziału w Konkursie jak największej ilości młodzieży. Uczestnicy mogą wziąć udział w teście konkursowym z zakresu fizyki opracowanym na podstawie programu nauczania odpowiedniego dla każdej kategorii wiekowej uczestników. Zgłoszenia przyjmuje Pani Małgorzata Stocka-Jońca (do 4 grudnia, koszt 9zł). Więcej informacji na stronie: http://www.eureka.suwikr.pl/ Zapraszamy!